گسترش عملیات ترکیه به غرب سوریه؛ آزادی 10 روستا

ارتش ترکیه با وجود برخی انتقادها از حملات نظامی در شمال سوریه، عملیات خود را به سمت مناطق غربی این کشور عربی گسترش داده است.
ارتش ترکیه روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد نیروهای این کشور 10 روستای دیگر را در مناطق جنوبی شهر جرابلس در شمال سوریه از اشغال گروه تروریستی داعش آزاد کرده‌اند.
ارتش ترکیه که در داخل این کشور نیز با شبه نظامیان کرد درگیر است، هدف از این عملیات را عقب راندن گروه تروریستی داعش و ممانعت از نزدیک شدن شبه نظامیان کرد به مرزهای ترکیه عنوان کرده است.

ارتش ترکیه همچنین اعلام کرد در 24 ساعت گذشته 61 حمله توپخانه‌ای به مناطق حومه شهر جرابلس انجام داده است.
ارتش ترکیه در بیانیه‌ای تاکید کرد همه اقدامات لازم را به منظور حفاظت از جان غیرنظامیان در این مناطق انجام خواهد داد.

زخمی شدن چندین مبارز کرد
در همین حال یگان‌های مدافع خلق (وای.پی.جی) روز دوشنبه گفتند خودروهای زرهی ترکیه به سوی آنان تیراندازی کردند که در این حمله چندین مبارز کرد زخمی شدند.
 ردور خلیل، سخنگوی یگان‌های مدافع خلق، به خبرگزاری رویترز گفت خودروهای زرهی ترکیه در منطقه‌ای نزدیک شهر قامیشلی در استان حسکه سوریه به سوی مبارزان کرد آتش گشودند. شهر قامشلی در کنترل نیروهای کرد است.

حمله ترکیه به مواضع کردها در شمال عراق
ارتش ترکیه همچنین مواضع شبه نظامیان حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) در شمال عراق را بمباران کردند.

ارتش ترکیه اعلام کرد مواضع شبه نظامیان کرد در منطقه گارا در شمال عراق بارها هدف قرار گرفت ولی هنوز از خسارات و تلفات احتمالی این حملات گزارشی در دسترس نیست.
نیروهای ویژۀ ترکیه با همراهیِ تانک‌های ارتشِ این کشور با پشتیبانیِ جنگنده‌های ائتلاف تحتِ امرِ امریکا از روز چهارشنبه (3 شهریور) عملیاتی را برای پاکسازیِ مناطق مرزی از آن‌ چه رئیس جمهور این کشور، «تروریست‌‎های داعش و شبه نظامیان کرد» می‌نامد، آغاز کردند.

ترکیه همچنین از پیشروی شبه‌نظامیانِ گروه موسوم به «ارتشِ آزاد سوریه» که از گروه‎‏‌های معارض دولت سوریه است، در شمال این کشور، پشتیبانی می‏‎کند.
دمشق مداخلۀ نظامیِ ترکیه را در سوریه محکوم کرد و آن را نقض آشکارِ حاکمیتِ سوریه نامید. وزارت امور خارجۀ سوریه اعلام کرد هدف ترکیه مبارزه با گروه تروریستی داعش نیست، بلکه آنکارا می‌خواهد گروه‎های تروریستیِ دیگر را جایگزین داعش در این کشور کند.

 
التحرير : T. بينتانج

المصدر : برستف

Related News

Tidak ada komentar:

Leave a Reply