ایران خواستار اقدام بینالمللی برای جلوگیری از تخریب مسجد الاقصی شد

سخنگوی وزارت خارجه ایران خواستار اقدام بین‌المللی برای جلوگیری از تخریب مسجد الاقصی توسط رژیم اسرائیل شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت خارجه، بهرام قاسمی، روز سه‌شنبه ضمن محکوم کردن تعرض اسرائیلی‌ها به مسجد الاقصی در چهل و هفتمین سالگرد آتش زدن این مسجد، حفاری‌های رژیم اسرائیل در زیر و اطراف مسجد الاقصی و پیگیری سیاست یهودی‌سازی بیت المقدس را مردود دانست.

سخنگوی وزارت خارجه ایران همچنین ضمن محکوم کردن حملات تجاوزکارانه اخیر رژیم صهیونیستی به فلسطینیان بی‌دفاع در باریکه غزه، افزود: «این حملات که طی سالیان اخیر کم‌سابقه بوده است، حاکی از خوی تجاوزگری غاصبان قدس شریف و نشانه درماندگی آنان در برابر پایداری ستودنی مردم فلسطین و گروه‌های مقاومت است.»
قاسمی رویکرد برخی دولت‌ها در جهت عادی سازی روابط با غاصبان صهیونیستی را به معنی نادیده گرفتن جنایت‎های مستمر این رژیم علیه ملت مظلوم فلسطین و موجب گستاخی بیشتر صهیونیست‌ها دانست.

سخنگوی وزارت خارجه ایران همچنین بر ضرورت هوشیاری و احساس مسئولیت بیشتر از سوی رهبران کشورهای اسلامی در قبال آرمان فلسطین تأکید کرد.
در ۲۱ اوت سال ۱۹۶۹ (30 مرداد 1348) یک صهیونیست استرالیایی به نام دنیس مایکل روهان به عمد مسجد الاقصی را به آتش کشید و به بخشهای بسیاری از آن خسارت وارد کرد.
ر این حادثه بیش از 1500 متر مربع از این مسجد در آتش سوخت و خسارتهایی به ستون‌ها و آثار تاریخی و قدیمی آن وارد شد.

مقامات صهیونیست برای توجیه این رسوایی، عامل این آتش سوزی را بازداشت و به بهانه مشکلات روانی او را در بیمارستانی بستری و پس از مدت کوتاهی به استرالیا بازگرداندند.
این جنایت با واکنش گسترده‌ای در جهان اسلام از جمله تظاهرات گسترده‌ای در کشورهای مختلف مواجه شد.


التحرير : T. بينتانج

المصدر : برستف

Related News

Tidak ada komentar:

Leave a Reply