دفتر حیدر العبادی با اعلام آزادی القیاره، این پیروزی را تبریک گفت

دفتر نخست وزیری عراق با اعلام آزادی شهر القیاره، این پیروزی را تبریک گفته است.
به گزارش خبرگزاری السومریه نیوز، دفتر حیدر العبادی روز پنج شنبه با انتشار بیانیه‌ای، ضمن تبریک آزادی القیاره، این پیروزی را «گامی مهم» برای آزادی موصل، مرکز استان نینوا عنوان کرده است.
صالح الجبوری، بخشدار شهر القیاره، روز پنج شنبه از آزادی کامل منطقه القیاره خبر داده بود.

وی در گفتگو با السومریه نیوز گفت: «نیروهای وابسته به عملیات نینوا و نیروهای مبارزه با تروریسم به همراه نیروهای ویژه به طور کامل کنترل منطقه القیاره را به دست گرفتند و پرچم عراق را بر فراز ساختمان‌های این منطقه برافراشتند و هم اکنون منطقه القیاره خالی از تروریست‌های داعش است.»

عملیات آزادسازی شهر القیاره که در 60 کیلومتری جنوب موصل قرار دارد از صبح سه‌ شنبه آغاز شد و نیروهای عراقی در روز اول این عملیات بخش مرکزی این شهر را از تروریست‌های داعش بازپس گرفتند.
این عملیات یک ماه پس از آن آغاز شد که نیروهای عراقی شکست‌هایی سنگین به گروه تروریستی داعش وارد آوردند و تروریست‌ها را از یک پایگاه هوایی در نزدیک القیاره بیرون راندند.

نیروهای عراقی در یک هفته گذشته و پیش از رسیدن به القیاره روستاهای جوانه، الکبه الغربیه، القاهره، دور التجاوز و الحویجه را از داعش بازپس گرفته بودند.
مقامات عراقی بارها وعده داده اند که نیروهای این کشور تا پایان سال 2016 شهر راهبردی موصل در شمال عراق را از اشغال تروریست های داعش آزاد خواهند کرد؛ این شهر از تابستان 2014 در اشغال این گروه تکفیری است.
 
 
التحرير : T. بينتانج

المصدر : برستف

Related News

Tidak ada komentar:

Leave a Reply