ارتش سوریه تلاش تروریستها را برای شکست حصر حلب ناکام گذاشت

نیروهای دولتی سوریه تلاش گروه‌های تروریستی را برای شکستن محاصرۀ مناطق شرقی حلب ناکام گذاشته و تکفیری‌ها را از مناطقی که در روزهای گذشته اشغال کرده بودند، عقب رانده‌اند. 
گروه موسوم به دیده‌بان حقوق بشر سوریه روز شنبه گفت نیروهای ارتش این کشور کنترل مناطقی مهم از جمله ضاحیه الاسد و روستای مینیان در حومه حلب را به دست گرفته‌اند.
بر اساس این گزارش، نیروهای ارتش سوریه در این عملیات تروریست‌ها از جمله گروه تکفیری جبهه النصره که به جبهه فتح الشام، تغییر نام داده است، را در مناطق شرقی حلب ناکام گذاشتند و آن‌ها را از همه مناطقی که در روزهای اخیر اشغال کرده بودند، عقب راندند.
شهر حلب که زمانی قطب صنعتی سوریه محسوب می‌شد، در حال حاضر به عرصۀ جنگی تمام‌عیار میان نیروهای دولتی و گروه‌های تروریستی تبدیل‌شده است.
این شهر از سال 1391 به دو بخش غربی و شرقی تقسیم‌شده که بخش غربی آن تحت کنترل نیروهای دولتی سوریه و بخش شرقی آن در تصرف گروه‌های تروریستی است.
گروه‌های تروریستی که بارها تلاش کرده‌اند به محاصرۀ نیروهای دولتی سوریه پایان دهند، در ماه اوت به موفقیت‌هایی دست یافتند اما سرانجام به عقب رانده شدند.
گروه موسوم به دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد از تاریخ 28 اکتبر تاکنون بیش از 450 تروریست و غیرنظامی در ناآرامی‌های این شهر جان خود را ازدست‌داده‌اند.
در میان قربانیان، حدود 100 غیرنظامی در مناطق غربی حلب و براثر حملات گروه‌های تروریستی جان خود را از دست داده‌اند.
بر اساس اعلام استافان دِ میستورا، نمایندهٔ ویژهٔ سازمان ملل در امور سوریه، ناآرامی و بحران 5 سال اخیر در این کشور بیش از 400 هزار کشته بر جای گذاشته‌است.

 
التحرير : T. بينتانج

المصدر : برستف

Related News

Tidak ada komentar:

Leave a Reply